• Możesz pomóc w budowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego

Serwis projektu Potrafisz prowadzonego przez Fundację Fuga Mundi

Przekaż darowiznę online Fundacji Fuga Mundi

Odnośnik do strony - Poradnik dla osób niepełnosprawnych - I ty jesteś konsumentem

Januszek Iwona - Chciałabym chodzić

Utworzono: 24 wrzesień 2012

januszek iwonaMarzenie Iwonki

Nazywam się Iwona Januszek. Jestem wdową, mam 42 lata, troje dzieci (najmłodsza córeczka uczęszcza do pierwszej klasy szkoły podstawowej, starsi syn i córka są w wieku 22 i 20 lat) i wiele wyzwań przed sobą.
W listopadzie 2010 roku uległam nieszczęśliwemu wypadkowi samochodowemu w wyniku, którego straciłam początkowo część lewej kończyny dolnej, zaś we wrześniu 2012 roku wskutek zaistniałych komplikacji amputowano mi pozostałą część nogi, toteż posiadam tylko jedną nogę - prawą, lewa jest całkowicie amputowana.

Moje największe marzenia to:

- wyzdrowieć i móc sobie radzić samodzielnie, w tym celu konieczy jest zakup odpowiedniej protezy, jej dokładny koszt jest w tym momencie trudny do określenia, ale wiem, że kształtuje się w granicach nawet 120-150 tysięcy złotych (dla mnie te sumy są bardzo duże)

- zamienić mieszkanie (obecnie mieszkam na 4 piętrze bez windy)

- pełnić rzeczywiście rolę matki (aktualnie opiekę nad całym domem sprawuje moja starsza córka).

Pragnę dodać, że jestem osobą otwartą jeśli chcesz mi jakoś pomóc poniżej podaję dane kontaktowe oraz możliwość wpłacenia darowizny, czy wpłacenia 1% podatku (szczegółowe informacje na stronie Fundacji Fuga Mundi).

Z góry dziękuję za wszelki dar serca i pozdrawiam.

Iwona Januszek

Kontakt:
Iwona Januszek
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: 605-455-405

Wpłaty darowizn należy dokonywać na subkonto Fundacji Fuga Mundi:
94 1240 2382 1111 0010 4409 1986
koniecznie z dopiskiem: "darowizna dla Iwony Januszek"

Sylwia Szponar

Utworzono: 27 czerwiec 2016

Nazywam się Sylwia , mam 37 lat i jestem mamą dwójki dzieci. Myślę że do tej pory los był dla mnie łaskawy ponieważ  obdarzył mnie zarówno kochającym mężem jak i wspaniałą rodziną. Ponieważ zawsze współczułam i lubiłam pomagać innym ludziom, skończyłam studia pielęgniarskie. Pracowałam w zawodzie jako pielęgniarka środowiskowa.
Zawsze lubiłam aktywność fizyczną ale moją prawdziwą pasją były wycieczki górskie na które
jeździłam z mężem i dziećmi.

Dziewięć miesięcy temu, podczas jednej z takich wycieczek ,doszło do nieszcześliwego wypadku.Gdy przechodziliśmy przez jedną z półek skalnych pośliznęłam się. Mój mąż próbował mnie ratować i razem runeliśmy w przepaść. Na szczeście mężowi i dzieciom nic się nie stało. Ja, niestety, doznałam urazu rdzenia kręgowego i jestem sparaliżowana od pasa w dół.

Po wypadku moje życie legło w gruzach, jednak postanowiłam się nie poddawać i rozpoczęłam proces rehabilitacji. Jakiś czas temu doktor Sławomir Zaborek z PSK4 przy ul. Jaczewskiego zaproponował mi nowatorski zabieg przeszczepu komórek macierzystych z udziałem komory hiperbarycznej. Niestety koszt  to 80 000 złotych. Nie jestem w stanie sama z rodziną sfinansować tego zabiegu a jest to dla mnie jedyna szansa powrotu do normalnego życia. Dlatego zwracam się do Państwa o pomoc za wszelkie wsparcie serdecznie dziękuje.

Wszelkie wpłaty można dokonywać przez fundację Fuga Mundi:

Numer konta 94 1240 2382 1111 0010 4409 1986 koniecznie z dopiskiem: leczenie Sylwii Szponar

Kieraga Olaf

Utworzono: 31 styczeń 2017

kieraga olafOlaf  Kieraga ur. 30.12.2015r. w Lublinie

Jestem chłopcem z Zespołem Downa z 10pkt Apgar

Moi rodzice o mojej wadzie genetycznej dowiedzieli się po moich narodzinach. Był to dla nich wielki szok, niedowierzanie, przerażenie, długie oczekiwanie na potwierdzenie badania kariotypu - który się potwierdził - mam Trisomię 21.

Obecnie mam niedoczynność tarczycy.

Jestem pod opieką specjalistów:
kardiolog, neurolog, okulista, endokrynolog, genetyk, rehabilitant, genetyk, audiolog, a z czasem dojdzie logopeda, psycholog, pedagog.

Mam wielką nadzieję że moją ciężką pracą z najbliższymi i wsparciu życzliwych osób będę mógł się rozwijać jak inne dzieci.

PRZECIEŻ WARTO POMAGAĆ Smile

                                                                                                          Olaf  Smile

Sylwia Wójtowicz

Utworzono: 23 luty 2017

Cześć. Nazywam się Sylwia Wójtowicz

W wieku 11 lat zachorowałam na cukrzycę a teraz po ponad 16 latach cukrzyca pokazała mi już prawie wszystkie swoje oblicza m.in. obumarcie lipidowo tkankowe czy reumatoidalne zapalnie stawów.  
Wszystkim tym przeciwnościom stawiam czoło. To choroba uczy mnie jak żyć. Przez nią, a może nawet bardziej dzięki niej – dziś sama pracuję nad badaniami i doktoratem, by móc w przyszłości pomagać ludziom z podobnymi problemami.

Zwracam się z prośbą do tych, którzy chcą po prostu pomóc.

W corocznym zeznaniu podatkowym można przekazać 1% podatku, który i tak każdy musi odprowadzić do Urzędu Skarbowego. To nic nie kosztuje, a może mi pomóc zapobiegać dalszym powikłaniom cukrzycy i necrobiosis. Przekażcie 1% swojego podatku na moje leczenie Wystarczy w zeznaniu podatkowym (PIT) w odpowiedniej rubryce, znajdującej się z reguły na końcu formularza wpisać numer:  KRS 0000 106 416 z dopiskiem Sylwia Wojtowicz oraz numer subkonta do darowizn:

94 1240 2382 1111 0010 4409 1986 z dopiskiem Sylwia Wojtowicz

                                                                                                                                      Z góry bardzo dziękuję

 

 

Aleksandra Bartkiewicz

Utworzono: 01 marzec 2017

Nazywam się Aleksandra Bartkiewicz, w 1998 roku w wieku 18 lat uległam wypadkowi samochodowemu w wyniku którego doznałam złamania kręgosłupa szyjnego i czterokończynowego porażenia. Wcześniej byłam w pełni sprawną, radosną osobą, kochającą ruch, uprawiającą sport, niemogącą usiedzieć na miejscu. Po wypadku moje życie diametralnie się zmieniło, musiałam na nowo uczyć się podstawowych codziennych czynności, a przede wszystkim nauczyć się życia na wózku. Ciężką pracą, uporem i ćwiczeniami udało mi się odzyskać częściową sprawność w rękach, ale mimo to potrzebuję całodobowej opieki osób trzecich. Bardzo ważna jest też stała, intensywna rehabilitacja, aby to co udało mi się wypracować do tej pory nie poszło na marne i abym dalej mogła wzmacniać się i usprawniać.

To wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego też zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na moją rehabilitację.

Fundacja Fuga Mundi
Numer KRS : 0000106416
koniecznie z dopiskiem cel szczegółowy: OLA BARTKIEWICZ
Można mnie również wspierać bezpośrednio robiąc przelew na subkonto Fundacji Fuga Mundi:
Numer konta 94 1240 2382 1111 0010 4409 1986 koniecznie z dopiskiem (w tytule przelewu): darowizna dla Oli Bartkiewicz
                                                                                              
Za wsparcie z góry z całego serca Dziękuję

Aleksandra Bartkiewicz

 

 

Roman Jan

Utworzono: 01 marzec 2017

Jasiu urodził się 26 września 2015 roku z podejrzeniem wady genetycznej – Zespołu Downa. Niestety późniejsze badanie kariotypu nie pozostawiło złudzeń – dn. 04.12.2015r. otrzymaliśmy wynik potwierdzający trisomię chromosomu 21. Dodatkowo Jasiu ma niedoczynność tarczycy.

Od urodzenia walczymy z wiotkością mięśni, co wiąże się z rehabilitacjami wspomagającymi rozwój. Jest pod opieką poradni: rehabilitacyjnej, neurologicznej, endokrynologicznej, kardiologicznej, okulistycznej, laryngologicznej, gastrologicznej. Uczęszczamy na zajęcia do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (SI oraz logopeda).

Zgromadzone pieniądze pomogą nam w dalszym rozwoju Jasia i pozwolą uniknąć długiego oczekiwania w kolejkach do lekarzy specjalistów.

 

 

Jakub Konrad Małek

Utworzono: 07 marzec 2017

Mój syn Jakub Małek ma 19 lat. W wieku 4 lat stwierdzono u niego autyzm. Rehabilitację rozpoczął w przedszkolu specjalnym, potem była Szkoła Podstawowa, teraz jest uczniem ostatniej klasy Gimnazjum specjalnego.
W 2006 roku zdiagnozowano padaczkę lekooporną. Od tego czasu nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Jakub jest bardzo ciekawy świata. Uwielbia jazdę pociągiem. Ma swoje ulubione miejsca. Bardzo lubi polskie komedie oraz muzykę z lat 80-tych.
Jest bardzo pogodnym i wrażliwym młodym człowiekiem. Na przekór swojej niepełnosprawności, stara się żyć normalnie i po prostu po swojemu być szczęśliwym.
Kuba potrafi docenić czyjeś dobre serce, bo sam jest jak bohater bajek o Kubusiu Puchatku.
Ma mały rozumek ale wielkie serce...

Edyta Małek- Matka

 

 

Stronę odwiedziło:
3297022
osób,
aktualnie stronę odwiedza: 21 osób.
Copyright © 2020 Fundacja Fuga Mundi.