• Możesz pomóc w budowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego

Serwis Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Serwis projektu Potrafisz prowadzonego przez Fundację Fuga Mundi

Przekaż darowiznę online Fundacji Fuga Mundi

Integracja z Fuga Mundi w lubelskich przedszkolach

Utworzono: 16 maj 2017

W 2017 roku Fundacja Fuga Mundi realizuje projekt mający na celu kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem projektu jest także podniesienie świadomości społeczeństwa na temat specyfiki funkcjonowania tych osób poprzez cykl spotkań edukacyjno-poznawczych organizowanych w przedszkolach.

SPOTKANIA W PRZEDSZKOLU „JEŻYK” PRZY UL. BUKOWEJ 15, W LUBLINIE.

Pierwsze spotkanie w tym przedszkolu odbyło się w dniu 15 maja 2017 r.. Prelegenci z Fundacji Fuga Mundi spotkali się z dziećmi, które wykazywały się dużym zaangażowaniem, z uwagą słuchały prowadzących, chętnie odpowiadały na zadawane pytania i wykonywały inne zadania. W nagrodę otrzymały od prowadzących, drobne upominki, kolorowanki oraz naklejki.

Integracja w lubelskich przedszkolachIntegracja w lubelskich przedszkolachIntegracja w lubelskich przedszkolachIntegracja w lubelskich przedszkolachIntegracja w lubelskich przedszkolach

Drugie spotkanie w przedszkolu „Jeżyk”odbyło się w dniu 29 maja 2017 r.. Tym razem dzieci doświadczyły wiedzy bardziej praktycznej. Przyjrzały się z bliska różnicom pomiędzy laskom dla osób niewidomych, a tymi wspomagającymi osoby z niepełnosprawnością ruchową. Mogły również zobaczyć oraz także dotknąć publikacji brajlowskich i tylfograficznych. W zajęciach uczestniczył również tłumacz języka migowego, który w prowadził dzieci w świat migania. Przedszkolaki poznały kilka podstawowych znaków w Polskim Języku Migowym takich jak „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, całą gamę znaków oznaczających zwierzęta oraz inne interesujące je słowa/znaki. Maluchy były bardzo zainteresowane i zaciekawione zajęciami, na koniec za aktywny udział w zajęciach zostały nagrodzone naklejkami i upominkami. Na ręce Pani Dyrektor przekazana została również seria książek „Leon i jego nie-zwykłe spotkania”.


Integracja w lubelskich przedszkolachIntegracja w lubelskich przedszkolachIntegracja w lubelskich przedszkolachIntegracja w lubelskich przedszkolachIntegracja w lubelskich przedszkolach
 
więcej także na Profilu Facebookowym Przedszkola Niepublicznego Jeżyk

SPOTKANIA W PRZEDSZKOLU NR 12 PRZY PL. BYCHAWSKIM 4, W LUBLINIE

Pierwsze spotkanie w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 przy Placu Bychawskim 4 w Lublinie odbyło się w dniu w dniu 13 września 2017 r. Spotkania miały podobny przebieg jak wcześniej, z dużym zaangażowaniem i aktywnością dzieci, które chętnie brały udział  w zajęciach przygotowanych przez Prelegentów z Fuga Mundi.

Mamy nadzieję, że dzięki realizowanemu projektowi nastąpi wzrost świadomości u dzieci oraz w społeczeństwie na temat specyfiki funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz poprawa społecznego wizerunku tych osób oraz wzrost tolerancji i empatii nie tylko u dzieci, ale również w ich otoczeniu.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Działań Na Rzecz Niepełnosprawnych  Mieszkańców Miasta Lublin w latach 2016-2020 i jest współfinansowany z budżetu Miasta Lublin.

Jednocześnie dziękujemy Dyrekcji oraz pracownikom przedszkoli za pomoc oraz wsparcie merytoryczne podczas spotkania!

stopka miasto ogolna 2017.jpg

Stronę odwiedziło:
2368550
osób,
aktualnie stronę odwiedza: 29 osób.
Copyright © 2017 Fundacja Fuga Mundi.