Zachęcamy do wpłat darowizn lub 1% podatku z przeznaczeniem na dofinansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji, w tym zakupu i/ lub naprawy protezy ręki i nogi Piotra Gorczycy. Po wypadku, w wyniku którego utracił rękę i nogę jest osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności, ale bardzo aktywną społecznie i twórczo. Choć uległ tak poważnemu wypadkowi, nie załamał się. Ma ogromne wsparcie ze strony swojej rodziny. Wsparciem jest też wiara w Boga. Ból i cierpienie wywołane ciężkim wypadkiem potrafił zamienić w piękne wiersze i utwory muzyczne.
Gitara była jego wielką miłością. Niestety, po wypadku z powodu utraty ręki nie może już na niej grać, dlatego teraz nie rozstaje się ze swoim „klawiszem”.
Piotr Gorczyca poetycko debiutował już w 1993 roku. Wtedy na łamach lokalnego wydania Gazety Wyborczej w Lublinie ukazał się jego pierwszy wiersz. Potem swą poezję wielokrotnie prezentował w Radio Lublin i Telewizji Lublin. W 2000 roku wydał drukiem swój pierwszy tomik poezji ,,Chcę wstać”, który był nominowany do Nagrody im. Anny Kamińskiej. Zdobył tytuł „Talent Roku 2000” w przeglądzie twórczości artystycznej „Jesienne Debiuty Poetyckie”. W grudniu 2006 roku wystąpił w warszawskim Teatrze Ateneum. Recytował i śpiewał swoje wiersze na scenie, która od lat gości największych polskich artystów. Poezja Piotra to miłość, wiara w Boga, tęsknota, niezwykłości każdego dnia. Dla autora pisanie stało się swoistą psychoterapią.
Jego twórczość była również wielokrotnie doceniana na ogólnopolskich konkursach literackich, choć sam Poeta i Muzyk jest dla siebie surowy. W moich utworach zwłaszcza po wypadku było początkowo dużo boleści cierpienia, mówi Piotr. Mój nauczyciel, poeta Marian Janusz Kawałko, któremu pokazałem swe pierwsze prace, stwierdził, że są zbyt bolesne. I to on pomógł mi z tych bolesnych tekstów zrobić poezję – zwierza się Piotr Gorczyca.
Piotr chciałby aktywnie funkcjonować społecznie i artystycznie. Jego twórczym marzeniem na przyszłość jest wydanie kolejnego tomiku poezji oraz realizacja nowych autorskich pomysłów muzycznych. Piotrowi życzymy dużo zdrowia oraz szybkiej realizacji jego marzeń.
Więcej także na stronach internetowych:
Lubelskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu