Mój syn Jakub Małek ma 19 lat. W wieku 4 lat stwierdzono u niego autyzm. Rehabilitację rozpoczął w przedszkolu specjalnym, potem była Szkoła Podstawowa, teraz jest uczniem ostatniej klasy Gimnazjum specjalnego.
W 2006 roku zdiagnozowano padaczkę lekooporną. Od tego czasu nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Jakub jest bardzo ciekawy świata. Uwielbia jazdę pociągiem. Ma swoje ulubione miejsca. Bardzo lubi polskie komedie oraz muzykę z lat 80-tych.
Jest bardzo pogodnym i wrażliwym młodym człowiekiem. Na przekór swojej niepełnosprawności, stara się żyć normalnie i po prostu po swojemu być szczęśliwym.
Kuba potrafi docenić czyjeś dobre serce, bo sam jest jak bohater bajek o Kubusiu Puchatku.
Ma mały rozumek ale wielkie serce...

Edyta Małek- Matka

 

 

Nazywam się Aleksandra Bartkiewicz, w 1998 roku w wieku 18 lat uległam wypadkowi samochodowemu w wyniku którego doznałam złamania kręgosłupa szyjnego i czterokończynowego porażenia. Wcześniej byłam w pełni sprawną, radosną osobą, kochającą ruch, uprawiającą sport, niemogącą usiedzieć na miejscu. Po wypadku moje życie diametralnie się zmieniło, musiałam na nowo uczyć się podstawowych codziennych czynności, a przede wszystkim nauczyć się życia na wózku. Ciężką pracą, uporem i ćwiczeniami udało mi się odzyskać częściową sprawność w rękach, ale mimo to potrzebuję całodobowej opieki osób trzecich. Bardzo ważna jest też stała, intensywna rehabilitacja, aby to co udało mi się wypracować do tej pory nie poszło na marne i abym dalej mogła wzmacniać się i usprawniać.

To wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego też zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na moją rehabilitację.

Fundacja Fuga Mundi
Numer KRS : 0000106416
koniecznie z dopiskiem cel szczegółowy: OLA BARTKIEWICZ
Można mnie również wspierać bezpośrednio robiąc przelew na subkonto Fundacji Fuga Mundi:
Numer konta 94 1240 2382 1111 0010 4409 1986 koniecznie z dopiskiem (w tytule przelewu): darowizna dla Oli Bartkiewicz
                                                                                              
Za wsparcie z góry z całego serca Dziękuję

Aleksandra Bartkiewicz

 

 

Cześć. Nazywam się Sylwia Wójtowicz

W wieku 11 lat zachorowałam na cukrzycę a teraz po ponad 16 latach cukrzyca pokazała mi już prawie wszystkie swoje oblicza m.in. obumarcie lipidowo tkankowe czy reumatoidalne zapalnie stawów.  
Wszystkim tym przeciwnościom stawiam czoło. To choroba uczy mnie jak żyć. Przez nią, a może nawet bardziej dzięki niej – dziś sama pracuję nad badaniami i doktoratem, by móc w przyszłości pomagać ludziom z podobnymi problemami.

Zwracam się z prośbą do tych, którzy chcą po prostu pomóc.

W corocznym zeznaniu podatkowym można przekazać 1% podatku, który i tak każdy musi odprowadzić do Urzędu Skarbowego. To nic nie kosztuje, a może mi pomóc zapobiegać dalszym powikłaniom cukrzycy i necrobiosis. Przekażcie 1% swojego podatku na moje leczenie Wystarczy w zeznaniu podatkowym (PIT) w odpowiedniej rubryce, znajdującej się z reguły na końcu formularza wpisać numer:  KRS 0000 106 416 z dopiskiem Sylwia Wojtowicz oraz numer subkonta do darowizn:

94 1240 2382 1111 0010 4409 1986 z dopiskiem Sylwia Wojtowicz

                                                                                                                                      Z góry bardzo dziękuję

 

 

Jasiu urodził się 26 września 2015 roku z podejrzeniem wady genetycznej – Zespołu Downa. Niestety późniejsze badanie kariotypu nie pozostawiło złudzeń – dn. 04.12.2015r. otrzymaliśmy wynik potwierdzający trisomię chromosomu 21. Dodatkowo Jasiu ma niedoczynność tarczycy.

Od urodzenia walczymy z wiotkością mięśni, co wiąże się z rehabilitacjami wspomagającymi rozwój. Jest pod opieką poradni: rehabilitacyjnej, neurologicznej, endokrynologicznej, kardiologicznej, okulistycznej, laryngologicznej, gastrologicznej. Uczęszczamy na zajęcia do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (SI oraz logopeda).

Zgromadzone pieniądze pomogą nam w dalszym rozwoju Jasia i pozwolą uniknąć długiego oczekiwania w kolejkach do lekarzy specjalistów.

 

 

kieraga olafOlaf  Kieraga ur. 30.12.2015r. w Lublinie

Jestem chłopcem z Zespołem Downa z 10pkt Apgar

Moi rodzice o mojej wadzie genetycznej dowiedzieli się po moich narodzinach. Był to dla nich wielki szok, niedowierzanie, przerażenie, długie oczekiwanie na potwierdzenie badania kariotypu - który się potwierdził - mam Trisomię 21.

Obecnie mam niedoczynność tarczycy.

Jestem pod opieką specjalistów:
kardiolog, neurolog, okulista, endokrynolog, genetyk, rehabilitant, genetyk, audiolog, a z czasem dojdzie logopeda, psycholog, pedagog.

Mam wielką nadzieję że moją ciężką pracą z najbliższymi i wsparciu życzliwych osób będę mógł się rozwijać jak inne dzieci.

PRZECIEŻ WARTO POMAGAĆ Smile

                                                                                                          Olaf  Smile