W dniu 19 września 2016 roku w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się  Podkarpacko-Lubelska Regionalna Gala XI Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2016, podczas której Fundacja Fuga Mundi w uznaniu za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia otrzymała wyróżnienie w kategorii Super Lodołamacz.

W dniu 14 września 2015 roku w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się  Podkarpacko-Lubelska Regionalna Gala Jubileuszowa X Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2015, podczas której Fundacja Fuga Mundi w uznaniu za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia otrzymała wyróżnienie w kategorii Super Lodołamacz.

W dniu 8 maja 2015 r. w Centrum Kultury w Lublinie odbył się finał jubileuszowej  X edycji konkursu o Medal Prezydenta Miasta Lublin dla osób i instytucji wyróżniających się osiągnięciami w zakresie aktywizacji i integracji osób niepełnosprawnych oraz poznaliśmy laureatów, wśród których znalazł się współzałożyciel i wiceprezes fundacji Fuga Mundi Marek Stępniak.

W dniu 19 listopada 2014 roku na Zamku Lubelskim odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego (przypadające na dzień 21 listopada), podczas których Fundacja Fuga Mundi w uznaniu za wieloletnią działalność i zaangażowanie na rzecz niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin.

dobre praktyki okładka

Projekt Potrafisz

W grudniu 2010 r. Fundacja Fuga Mundi otrzymała wyróżnienie w konkursie "Oczy Otwarte" organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Philip Moriss Polska, za cykl programów "Potrafisz" emitowanych w TVP3 o/Lublin.

Celem konkursu była promocja w mediach pozytywnych wzorców integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez wskazanie przykładów godnych naśladowania.